مرتب بودن خانه، بهم ریختگی ها از شخصیت شما می گویند!


شما ممکن است فکر کنید مکان هایی که برای گذاشتن وسایل و نظم دادن به آن ها وجود دارند همیشه به نوع آن مکان و اکسسوری و لوازم مورد استفاده اش بستگی دارد.به طور مثال نوع کمدی که برای لباس ها انتخاب می کنید و یا جا کفشی که برای گذاشتن کفش ها خریداری کرده اید، اما بر اساس یک کتاب روانشناسی جدید، همه این مکان ها درباره شخصیت شما حرف می زنند. در واقع این کتاب به شما می گوید که چگونه بهم ریختگی ها و مرتب کردنشان، نشان دهنده افکار و خصوصیات شخصیتی شما هستند. قبلا در مورد شخصیت شناسی بر اساس مدل خانه داری شما صحبت کردیم و امروز در مورد نظم بخشیدن به خانه.

مرتب کردن کمد لباس

مرتب کردن کمد لباس

مرتب کردن کمد لباس

کمد لباس : نوستالژی و دلتنگ بودن

بررسی های این کتاب نشان می دهد که نوع لباس و وسایل داخل کمدتان رازهای زیادی را بازگو می کنند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که لباس های قدیمی اما غیرقابل استفاده را نگه می دارید، فردی وابسته با حس دلتنگی زیاد هستید. یک شلوار قدیمی یا لباس شب کهنه، یک زمان خوشحال کننده یا روزهای پر خاطره را یادآوری می کند و نگه داشتن آن ها در کمد لباس شما بیشتر به دلیل علاقه به همان خاطرات است نه خود لباس.

مطلب پیشنهادی : ۹ ویژگی کسانی که خانه ای مرتب و منظم دارند

مرتب کردن میز تحریر

مرتب کردن میز تحریر

میز کار : به تعویق انداختن

بهم ریختگی های روی میز کار و یا تحریر شما نشان دهنده این است که از قدرت پیشرفت سریعی برخورددار نبوده و بیشتر کارهایتان را به تعویق می اندازید. اجتناب از پاک کردن لکه های میز و جمع آوری کاغذها، نشان دهنده عدم تمایل شما برای مقابله با مشکلات دشوار است. شاید در بعضی مواقع همین موضوع بهانه ای برای انجام ندادن و یا دیر انجام دادن کارهایتان پشت میز شود. برای حل این مسئله نباید اجازه دهید شخص دیگری این کار را برایتان انجام داده و خودتان را مجبور به تمیز کردنش نمایید.

مطلب پیشنهادی : مرتب کردن خانه، از شر این ۱۰ وسیله خلاص شوید!

مرتب کردن داخل ماشین

مرتب کردن داخل ماشین

ماشین بهم ریخته : بدون مرز بودن

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه داخل ماشین بهم ریخته و شلوغی دارند، باید بدانید که این موضوع یک نشانه واضح است که احساس خستگی زیادی می کنید. این نشان می دهد که شما فضای خصوصی و شخصی خودتان را گم کرده اید و مرزهای زندگیتان فرو ریخته اند. شما ممکن است زندگی شخصیتان را بهم ریخته و نامرتب نگه دارید تا بهانه ای برای بی برنامه بودن در زندگی داشته باشید.

مطلب پیشنهادی : مرتب کردن خانه، ۹ ترفند سه سوته!

مرتب کردن گاراژ

گاراژ خانه : اجتناب کردن

شاید به این موضوع فکر کنید که بهم ریختگی ها و نامرتبی در گاراژ اهمیت زیادی ندارند و دیده نمی شوند، اما باید بدانید همین ریخت و پاش ها به مرور به صحنه طبیعی در زندگی روزمره شما تبدیل شده و بخشی از زندگیتان می شوند. مرتب نکردن وسایل و جعبه های اضافی گاراژ نشان می دهد که شما تمرکز فکریلازم برای انجام وظایف دشوار را نداشته و از رو به رو شدن با آن دوری می کنید.

مطلب پیشنهادی : ۲۰ جای فراموش شده برای تمیز کردن خانه

مرتب کردن انباری

مرتب کردن انباری

اتاق زیر شیروانی یا انباری : داشتن احساس گناه

اتاق شیروانی یا انباری ها یک فضای مشترک برای همه اعضای خانواده است که با یادگاری های قدیمی، وسایل کهنه اما پر از خاطره پر شده است. شاید سالیان خیلی زیادی از هیچ کدام ان ها استفاده نکنید و حتی مطمئن باشید که در زندگی تان به کار نمی آیند، اما از طرفی برای دورختنشان احساس گناه می کنید. همین امر می تواند شما در پاکسازی آن ها متوقف کند. این فضای عاطفی و پرخاطره دور ریختن وسایل غیر قابل استفاده را برای شما دشوار می کند. بهترین راه حل این است که به طور منطقی درمورد مفید بودن یا نبودن آن ها با خود فکر کنید.

سریع تر دست به کار شده و وسایل نظم دهنده مورد نیازتان را تهیه نمایید:

اکسسوری داخل کمد لباس
اکسسوری کمد لباس
اکسسوری داخل کمد لباس

اکسسوری داخل کشو لباس
نظم دهنده کتاب
شلف جای نامه و جاکلیدی

قفسه بندی رختشوی خانه
آویز نظم دهنده دیواری خانه رویایی ایکیا
قفسه اتاق کودک و نوجوان

قفسه بندی انبار
قفسه کتاب چوبی
قفسه بندی کمد لباس

منبع : elledecor | مترجم : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

مرتب بودن خانه، بهم ریختگی ها از شخصیت شما می گویند!

تولیدی کفش و عمده فروشی کتونی زنانه و مردانه در تهران مازندران اردبیل اهواز کردستان و .... پخش عمده کفش زنانه و عمده فروشی کتانی ارسال به تمام نقاط ایران
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات