کندن کاغذ دیواری از دیوار، دیگه هیچی ازش رو دیوار نمی مونه!


کاغذ دیواری هم از جمله مواردی است که بعد مدتی نیاز به نو شدن دارد. تنوع بالا و با کیفیت کاغذ دیواری هایی که امروزه در بازار عرضه می شود، امکان تمیز کردن و تعویض آن ها را بیش تر از قبل فراهم کرده دستمان را باز گذاشته است. اما همیشه همه چیز به همین راحتی نیست و مشکلاتی سد راهمان می شوند. کاغذ دیواری های قدیمی و حتی دیوارهای قدیمی از جمله این موارد هستند. بنابراین در این مطلب به شما آموزش می دهم که چگونه کاغذ دیواری های قدیمی را از روی دیوار کنده و بتوانید نمونه های جدیدتر را جایگزین نمایید.

کندن کاغذ دیواری از دیوار

کندن کاغذ دیواری از دیوار

کندن کاغذ دیواری : مرحله اول

در ابتدا باید این را به شما بگویم که راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارند و شما باید با توجه به جنس کاغذ دیواری و شرایط دیوار خود بفهمید که کدام روش مناسب تر خواهد بود. برخی از کاغذ دیواری ها بدون احتیاج به آب یا هر ماده دیگری به راحتی از دیوار جدا می شوند در حالی که برای جدا کردن برخی دیگر باید از حلال های شیمیایی استفاده نمود. ضمن این که آسیب دیدن یا ندیدن دیوار بستگی به این دارد که کاغذ دیواری چگونه نصب شده باشد. در مرحله اول باید وسایل داخل اتاق را جمع کرده یا روی آن ها را بپوشانید، سپس پارچه یا سفره مناسبی را کف اتاق پهن نمایید.

مطلب پیشنهادی : چگونه از کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل استفاده کنید؟

کندن کاغذ دیواری از دیوار

کندن کاغذ دیواری از دیوار

کندن کاغذ دیواری : مرحله دوم 

در مرحله بعد از ابزار مخصوص این کار که در تصویر بالا مشاهده می کنید، روز سطح کاغذ دیواری کشیده تا سوراخ های کوچکی روی آن ایجاد شوند. برای ادامه کار از سه روش می توانید برای جدا کردن کاغذ دیواری استفاده نمایید:

  • کندن کاغذ دیواری با آب :

آب یکی از راه حل هایی است که در اکثر مواقع جواب داده و باعث می شود که کاغذ دیواری شما به راحتی جدا شود. می توانید به وسیله آب پاش، اب را بر روی سطح دیوار پاشیده و یا از غلتک خیس شده استفاده نمایید. 

مطلب پیشنهادی : آیا باید کل خانه را کاغذ دیواری کنیم؟

کندن کاغذ دیواری از دیوار

  • استفاده از بخار آب 

در این روش از آب جوش برای نرم کردن چسب بین دیوار و کاغذ دیواری استفاده می شود. سوراخ هایی که قبلا با وسیله گفته شده در سطح کاغذ دیواری ایجاد کردید، باعث می شوند که بخار آب با زیر کاغذ دیواری رفته و جدا شدن آن را راحت تر کنند. معمولا این کار با بخارشوی ها انجام می شود.

کندن کاغذ دیواری از دیوار

  • استفاده ز حلالی های شیمیایی :

اگر هیچ یک از روش های قبلی عمل نکرد، بهتر است به سراغ حلالی های چسب کاغذ دیواری بروید. این ماده شیمیایی، چسب پشت کاغذ دیواری را در خود حل کرده و باعث می شود به راحتی بتوانید آن را جدا نمایید. اگر متوجه شدید که محلول به خوبی به کاغذ دیواری نفوذ نمی کند، می‌توانید از غلطک مخصوص رنگ آمیزی استفاده کنید و با آن کاغذ دیواری را به محلول آغشته نمایید.

مطلب پیشنهادی : نکات کلیدی در خرید کاغذ دیواری شیک و زیبا

کندن کاغذ دیواری از دیوار

کندن کاغذ دیواری : مرحله چهارم 

بعد از این که تمام مراحل گفته شده را انجام دادید، وقت آن رسیده که شروع به کندن کاغذ دیواری نمایید. معمولا برای این کار از پایین دیوار و درز بین دو رول کاغذ دیواری شروع می کنند و این کار را با کاردک انجام می دهند. ابتدا لبه ای از کاغذ دیواری را به وسیله کاردک جدا کرده و سپس بقیه را با دست جدا نمایید. در این مرحله امکان دارد که تکه های کوچکی از کاغذ دیواری روی دیوار بماند و جدا نشود، در این حالت با آب پاش آن ها را خیس کرده و دوباره با کاردک جدا نمایید.

حالا بعد از انجام کارهای لازم می توانید کاغذ دیواری مورد نظرتان را از چیدانه خریداری نمایید:

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری / پردیس پایتخت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری طرح دار
کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری w&p
کاغذ دیواری

مطالب پیشنهادی : 

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

کندن کاغذ دیواری از دیوار، دیگه هیچی ازش رو دیوار نمی مونه!

تولیدی کفش و عمده فروشی کتونی زنانه و مردانه در تهران مازندران اردبیل اهواز کردستان و .... پخش عمده کفش زنانه و عمده فروشی کتانی ارسال به تمام نقاط ایران
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات