رابطه مستقيم اعتياد به اينترنت


بررسی تأثیر شبکه های اجتماعی بر روابط بین خانواده

یکی از مهم ترین دلایل از بین رفتن فرصت های گفتمان بین زن و شوهر و والدین و  فرزندان، استفاده نادرست و بیش از حد افراد از فضای مجازی است. دنیای مجازی چنان سیطره ای بر خانواده ها و افکار فعالان آن انداخته است که دیگر نه تنها فرصتی برای حرف زدن باقی نگذاشته بلکه اگر قرار بر هم صحبتی هم باشد، دیگر افراد حرف یکدیگر را نمی فهمند و این گونه است که اجرای طرح « گفت وگوی ملی و ارتباط بین نسلی» در میان خانواده ها باید قوت بگیرد.

یکی از بزرگ ترین و بهتر است بگوییم مصیبت بارترین مسائل اجتماعی که بیش ا یک دهه است گریبان جامعه ما را گرفته است، ضعف و در پی آن تزلزل بینان خانواده می باشد.

 

اگر خانواده را کوچک ترین هسته تشکیل دهنده جامعه بدانیم، دور از ذهن نخواهند بود که مشکلات خانواده به صورت ناهنجاری های اجتماعی، خارج از چهارچوب خانه نمود و بروز پیدا می کند. از این است که می توان گفت: « خانواده سالم ضامن تشکیل جامعه ای سالم است.»

 

روانشناسان و مشاوران خانواده بر این نکته تأکید دارند که کم شدن ساعت گفت وگو ، نداشتن مهارت گفت وگو برای ابراز محبت یا حل و فصل اختلافات باعث بروز مشکلات عدیده خانوادگی و در نهایت نارضایتی از زندگی مشترک بین زوجین شده است.

 

« همسرم مرا درک نمی کند. » ، « همسرم به زندگی اهمیت نمی دهد.»، « بار تمام مسائل و مشکلات خانه بر دوش من است.»، « همسرم خود را بیشتر از خانواده اش دوست دارد.»، « نمی دانم هنوز دوستم دارد یا نه؟! » از مهم ترین مسائلی است که زوج مخصوصا زنان در بیان نارضایتی خود از زندگی به کار می برند.

 

یکی از مهم ترین دلایل از بین رفتن فرصت های گفتمان بین زن و شوهر و والدین و فرزندان، استفاده نادرست و بیش از حد افراد از فضای مجازی است. دنیای مجازی چنان سیطره ای بر خانواده ها و افکار فعالان در  آن انداخته است که دیگر نه تنها فرصتی برای حرف زدن باقی نگذاشته است بلکه اگر قرار بر هم صحبتی هم باشد ، دیگر افراد حرف یکدیگر را نخواهند فهمید!

محصولات اینترنتی مخصوصا شبکه های اجتماعی ، چنان پارادوکسی ایجاد کرده است که افراد خانواده در کنار هم اما از یکدیگر بسیار دورند! و خانه عملا شبیه پانسیونی برای استراحت افراد شده است.

اگر تا چند سال پیش نگرانی ها به کم شدن صحبت بین اعضای خانواده بود، متأسفانه امروزه شاهد نگرانی در ایجاد « سکوت مطلق » در بین اعضای خانواده است.

 

این سکوتِ پُر هیاهو، کاربران معتاد به فضای مجازی را چنان در خود غرق کرده است که باعث شده است ، شب ها را در کانال ها و شبکه های پیام رسان به صبح برسانند و نتوانند حتی نیم روزی دوری از اینترنت را تحمل کنند و همین امر باعث آسیب های متعددی از جمله خانوادگی، ارتباطی، عاطفی، روانی، جسمی و اقتصادی شود.

 

ولی اله نصر مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی معتقد است هدف اولیه تشکیل  شبکه های اجتماعی، افزایش ارتباط بین افرادی است که در دهکده جهانی زندگی می کنند،اما بعضا یک سری جدایی ها و دوری هایی را هم به وجود آورده است. اگر این مشکل را بخواهیم در جامعه خودمان بررسی کنیم، می بینیم که حضور در شبکه های مجازی، باعث ایجاد سوءظن و بدبینی بین برخی زوجین شده است؛ اتفاقی که کم کم به طلاق عاطفی و در نهایت به طلاق دائمی می انجامد.

 

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی با اشاره به نتایج تحقیقی که کارشناسان این مرکز روی این پدیده انجام داده اند، می گوید: در رابطه با تاثیر این عامل روی تحکیم بنیان خانواده ها باید به دو اثر مهم اشاره کنم؛ نکته اول، اثری است که اینها روی طلاق در سال های اول تشکیل زندگی می گذارند.

 

بر این اساس آمار ثبت احوال هم نشان می دهد در حال حاضر بیشتر طلاق ها در پنج سال نخست زندگی رخ می دهد و در این بین باز، سال اول سهم بیشتری در جدایی ها دارد. تحلیل این موضوع از نظر ما این است که معیارهای آشنایی زوجین در جامعه امروز به واسطه این شبکه های مجازی تغییر کرده است؛ یعنی آن سبک آشنایی سنتی و خانوادگی قدیمی که از طریق بزرگ ترهای فامیل بود، عوض شده و الان با ازدواج هایی روبه رو هستیم که پایه های آشنایی شان در فضای مجازی و در این شبکه های اجتماعی گذاشته شده است. در این شرایط وقتی دختر و پسر زیر یک سقف می آیند تازه می بینند خیلی از مواردی که فکر می کردند درباره هم می دانند، دروغ بوده و اختلاف نظر های زیادی با هم دارند؛ این یکی از دلایل طلاق است.

 

می توان گفت: « افزایش جرایم خانوادگی» که همگی از منشاء نارضایتی از زندگی مشترک و کم شدن گفتمان و رفع اختلافات شکل می گیرد، یکی دیگر از مهم ترین چالش های پیش روی جامعه است که در بسیاری از مواقع به  قتل های ناخواسته یا برنامه ریزی شده نیز می انجامد.

 

به هر حال با وجود 12 میلیون کاربر اینترنتی زیر 18 سال در کشور که بیش از 9 ساعت از روز را در فضای مجازی به سر می برند، می توان پیش بینی کرد که چه فاجعه ای در آینده ای نه چندان دور بینان خانواده را به خطر تضعیف و تزلزل و فروپاشی خواهد کشاند!

 

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بهمن ماه سال گذشته بر لزوم گفتگوی خانوادگی و گفتگوی بین نسلی در خانواده تاکید کرد و گفت: به دلایل متعدد معتقد هستیم که گفت وگوی بین نسلی در خانواده ها از دو ساعت در ده سال پیش به هفده تا بیست دقیقه رسیده است که این مساله تشدید کننده مسایلی چون افسردگی،  ناامیدی و اعتیاد جوانان است.

 

کاهش ساعت گفت وگو بین اعضای خانواده اعم از زن و شوهر و والدین و فرزندان تا به حدی است که صحبت ها از اجرای طرح « گفت وگوی ملی و ارتباط بین نسلی» در میان خانواده ها شده است.

در به وجود آمدن هر پدیده و محصولی قطعا هدفی نهفته است اگر چه بسیاری از افراد هدف ایجاد شبکه های مجازی را ارتباطات ساده تر و در دسترس تر افراد در دهکه مجازی می دانند اما قطعا رویکرد همه جوامع با سیاست های متفاوت این نبوده و نیست، این روزها تنور جنگ دشمنان با نفوذ فرهنگی علیه خانواده های بسیار داغ است. روح الله مؤمن نسب در این باره می گوید: شبکه ­های مجازی ابزار جنگ نرم دشمن هستندکه هدف آن نابودی خانواده­ هاست. شبکه تلگرام را صهیونیست­های روس تبار ساکن آلمان ایجاد کرده­اند و آن را اداره می ­کنند و بدتر از همه اینکه 2/ 81 درصد کاربران این شبکه، ایرانی هستند. در چین کسانی که روزانه بیش از یک ساعت در روز از اینترنت استفاده می­کنند معتاد اینترنت محسوب می­شوند و باید به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کنند و این در حالی است که بر اساس داده­های وزارت ورزش و جوانان، به طور میانگین جوانان کشور روزانه 9 ساعت به گوشی­های موبایل مشغول هستند.

 

وی تنوع طلبی عاطفی و جنسی در جامعه را از عوارض و جنبه ­های زیانبار استفاده مدیریت نشده از فضای مجازی دانسته و گفته است: این پیامد  آسیب های روانی و اجتماعی زیادی در پیش دارد من جمله اینکه طلاق عاطفی نیز به شدت در حال افزایش است به طوری که 68 درصد طلاق­ های ثبت شده در میان 140 کشور جهان، به علت ارتباط یکی از زوجین با جنس مخالف از طریق شبکه­ های مجازی است .

 

به گفته دکتر مجید ابهری استاد دانشگاه و رئیس هیئت مدیره بنیاد صیانت از نهاد خانواده، وابسته به قوه قضائیه نتایج آخرین پژوهش بنیاد صیانت از نهاد خانواده قوه قضائیه که دربازه زمانی اردیبهشت سال 94 تا اردیبهشت 95، بر اساس داده­ های پرونده ­های منجر به طلاق در دادگاه­ های خانواده 5 استان (شامل تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و گیلان) صورت گرفته نشان می­ دهد که 17درصد از طلاق­ ها به ویژه در سه سال اول زندگی مشترک ناشی از نفوذ و گسترش شبکه­ های اجتماعی بوده است.

 

انتخاب نامناسب و همسرگزینی ناموزون، علت اصلی اختلاقات زناشویی است و ضعف مهارت­ های زندگی در برقراری تفاهم و همدلی دومین عامل بروز اختلافات است. نداشتن تفاهم و ضعف در برقراری ارتباط عاطفی، ناشی از تغییر سبک زندگی باعث شده تا با ورود شبکه های اجتماعی به ویژه نرم افزارهای تلفن همراه شاهد ناهنجاری های ناشی از نبود فرهنگ­ سازی مناسب در برخورد با این پدیده باشیم.

 

 

انتهای پیام/

رابطه مستقيم اعتياد به اينترنت

خانه های مدرن و شیک، گلچین زیباترین خانه های ایرانی!


مطالعه کردن صرفا به معنای خواندن کتاب نیست، گاهی اوقات ما نیاز داریم که مطالعه بصری داشته باشیم. به این معنا که عکس های خوب زیاد ببینیم. مطالعه بصری نه تنها دانش ما را بالا می برد بلکه باعث می شود چشممان به دیدن عکس های خوب و با ارزش عادت کند. شاید این موضوع در مبحث دکوراسیون داخلی و به طور کلی هنر، شاخص تر و پررنگ تر باشد. زیرا شما با دیدن یک اثر هنری، می توانید همزمان ترکیب رنگ، ایده، فرم ها و اشکال و .... را یاد بگیرید. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا گلچینی از خانه های مدرن و شیک ایرانی را برای شما جمع آوری کرده و به اشتراک بگذارم تا با دیدن نمونه هایی عالی از دکوراسیون خانه های ایرانی، به یک طراحی زیبا برسید.

مدل دکوراسیون هال و پذیرایی ایرنی

منظور من از دکوراسیون مدرن در این مطلب، بررسی سبک مدرن نیست. بلکه منظور طراحی امروزی و متناسب با نیازهای ساکنین است. بنابراین اگر به این هدف به خانه های ایرانی نگاهی بیندازیم می توانیم سبک ها و ایده های مختلف و متفاوتی را مشاهده نماییم. همان طور که در ادامه در تصاویر زیر خواهید دید، نشیمن و پذیرایی های مدرن اکثرا دارای رنگ های خنثی، از جمله سفید و طوسی دارند. هر چقدر دکوراسیون به سیک مینیمال نزدیک تر شود، شاهد تک رنگ هایی مانند آبی و سبز برای کوسن ها هستیم. همچنین مبلمان ها بیشتر با یک فرم و ظاهر ساده انتخاب می شوند که همان مبل های راحتی هستند. 

مطلب پیشنهادی : خانه های مدرن تهران، ۷ دکوراسیون منتخب چیدانه!

اگر به این خانه های دقت کنیم، خواهیم دید که پرده ها به ساده ترین شکل ممکن و با رنگ های خنثی انتخاب می شوند. اما در کنار این سادگی آثار هنری، مجسمه ها، تابلوهای نامنظم و دکوری های مدرن و خاص زیاد دیده می شوند. در این دکوراسیون نباید از چوب و گرما و صیمیمیتی که وارد فضا می کند غافل شویم. البته حضور فرش های ایرانی هیچ تناقضی با یک دکوراسیون مدرن و شیک ندارد.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون داخلی مدرن با جذابیت رنگ سفید 

دکوراسیون مدرن آشپزخانه

نمونه های دیگری که در ادامه می بینید، آشپزخانه های مدرن در بین تورهای خانه گردی چیدانه است. اگر دقت کنید متوجه می شوید که کابینت ها اکثرا به رنگ های سفید و براق هستند و نمونه های بدون دستگیره در بین آن ها زیاد پیدا می شود. مدل آشپزخانه های مدرن اپن یا جزیره ای است که در کتار چیدمان ایرانی جلوه بسیار خاصی پیدا کرده است. 

مطلب پیشنهادی : ۱۶ دکوراسیون آشپزخانه کوچک در دل خانه های ایرانی!

در این فضا هم مانند پذیرایی و نشیمن، چوب کاربرد زیادی دارد. مسلما در بین رنگ های خنثی، وجود رنگ و بافت چوب زیبایی را دو چندان می نماید. نقطه مشترک همه این آشپزخانه ها خطوط و فرم های ساده و خلوت بودن آن هاست. یعنی هیچ گونه وسیله اضافی دیده نمی شود.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ مدل کابینت شیک و مدرن در آشپزخانه

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

این اتاق خواب ها بسیار ساده و خلوت هستند. به غیر از تخت، میز آرایش و نهایتا آینه چیز دیگری دیده نمی شود. رنگ دیوارها سفید بوده و سرویس خواب ها با رنگ های ملایم انتخاب می شوند. مدل تخت باید ساده و با خطوط راست و صاف در نظر گرفته شود و اگر دقت کنید خواهید دید که از شال تخت استفاده زیادی شده است. 

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون اتاق خواب ایرانی، ۱۲ خانه منتخب چیدانه!

در انتخاب مدل تخت و سرویس خواب بهتر است از نمونه های بدون تزیین و پارچه های ساده تر استفاده نمایید. اما همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردم، برای رسیدن به یک طراحی امروزی بیش تر باید به نیازها و خواسته هایتان توجه نمایید. 

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون اتاق خواب کمجا، ۱۰ ترفند که برای اولین بارمی بینید!

دکوراسیون ناهارخوری مدرن

د ردکوراسیون غذاخوری مدرن و شیک شاید اولین چیزی که به چشم می آید، آویز و لوستر بالای میز است. انتخاب یک مدل مدرن با طراحی خاص می تواند این بخش از خانه را به تنهایی به یک نقطه کانونی تبدیل نماید. همان طور که در تصاویر هم مشخص است، میز و صندلی غذاخوری با یک فرم ساده در نظر گرفته می شوند و اگر در کنار دیوار قرار دارند، می توان با نصب یک تابلوی هنری بر روی دیوار، این دکوراسیون را کامل تر و جذاب تر به نمایش گذاشت. 

مطلب پیشنهادی : بهترین محل میز ناهارخوری در دکوراسیون منزل کجاست؟

برای دیدن نمونه های بیشتر شما را به مطالعه تورهای خانه گردی چیدانه دعوت می کنم.

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

خانه های مدرن و شیک، گلچین زیباترین خانه های ایرانی!

چیدمان مبلمان گرد، این نیم دایره ها رو کجا بذاریم؟


چیدمان مبلمان در دکوراسیون همیشه از معضلاتی بوده که در همان مراحل اول دکور کردن خانه با آن مواجه می شویم که البته در این انتخاب، مسلما علاوه بر شکل، فرم و زیابیی مبل، ابعاد و اندازه فضا و مهم ترین از همه شکل کلی آن نیز اهمیت زیادی پیدا می کند. معمولا در خانه های ایرانی چیدمان معمولی مبلمان و نهایتا مبل ال شکل را می بینیم و کم تر شاهد چیدمان مبل های گرد هستیم. من یکی از دلایل این موضوع را سخت بودن جا دادن این مبلمان در خانه می دانم که در این مطلب ترفندهایی را برای کنار زدن این مشکل پیشنهاد می کنم. امیدوارم مبلمان های زیبای دایره ای را بیش تر در خانه های شما ببینیم.

چیدمان مبلمان نیم دایره

محل قرارگیری مناسب مبلمان گرد

به طور کلی در مورد مبلمان های دایره و نیم دایره مزایا و معایب متفاوتی مطرح می شود. این که این مبل ها به دلیل کمتر بودن فاصله نشیمنگاه ها از یکدیگر، فضای صمیمانه و گرم تری را ایجاد می کنند و یا این که به دلیل فرم گرد بودن، فضای پرن و بدون استفاده زیادی را در گوشه های اتاق به وجود می آورند. اما با دانستن این موضوع که در چه فضاها و با چه چیدمانی آن ها را به کار ببریم در مفید یا مضر بودن به این مبل ها تاثیر زیادی خواهد گذاشت. مسلما اگر همه چیز از مکان قرار گرفتن، نوع چیدمان و حتی وسایلی که در اطراف آن ها استفاده می شوند به درستی انتخاب شوند، نه تنها مشکلی به وجود نمی آید بلکه به سک دکوراسیون کاملا منحصر به فرد خواهیم رسید.

مطلب پیشنهادی : چیدمان مبلمان در پذیرایی مستطیل شکل آپارتمان

چیدمان مبلمان گرد

چیدمان مبلمان گرد

چیدمان مبلمان گرد

چیدمان مبلمان گرد

چیدمان مبل دایره ای در کنار دیوار منحنی

اولین و راحت ترین روشی که برای چیدمان مبل های دایره و نیم دایره وجود دارد، قرار آن ها در کنار دیوارها و پنجره های منحنی است. این کار باعث می شود که تمامی سطح آن دیوار با مبل پوشیده شده و هیچ فضای پرتی به وجود یاید. شما می توانید در این چیدمان یک مبل نیم دایره بزرگ برای کل دیوار در نظر گرفته و یا اینکه از یک مبل کوچک تر استفاده نمایید و بقیه فضای خالی را با مبل های تکی پر نمایید. به این منظور این راه را به عنوان ساده ترین روش پیشنهاد می کنم چون در خانه های کمی دیوارهای منحنی وجود دارد و اغلب دیوارها صاف هستند.

مطلب پیشنهادی : ۸ چیدمان نشیمن برای سلیقه های مختلف

چیدمان مبلمان گرد در گوشه ها

چیدمان مبلمان گرد در گوشه ها

چیدمان مبلمان گرد در گوشه ها

چیدمان مبل دایره ای در گوشه ها

مکان دومی که می توانید برای قرار دادن مبل دایره یا نیم ایره خود استفاده نمایید در گوشه های اتاق و سالن است. ممکن است در برخورد اول تصور کنید مبل های معمولی به دلیل گوشه دار بودنشان راحت تر در گوشه ها قرار گرفته و آن ها را به خوبی پر می کنند، اما گاهی اوقات که با فضای محدود روبه رو هستید نمی توانید از مبلمان های معمولی استفاده کنید زیرا نهایتا یک یا دو مبل د رگوشه ها جای می گیرند. بنابراین بهتر است در این مواقع مبل های نیم دایره را در پوشه قرار داده و جلوی آن ها از یک میز گرد بزرگ بگذارید.

مطلب پیشنهادی : بهترین چیدمان مبلمان در نشیمن ال شکل آپارتمان

چیدمان مبلمان گرد در نقطه کانونی

چیدمان مبلمان گرد در نقطه کانونی

چیدمان مبلمان گرد در نقطه کانونی

چیدمان مبلمان گرد در نقطه کانونی

چیدمان مبلمان گرد در نقطه کانونی

قرار دادن مبل گرد در نقطه کانونی

مکان دیگری که برای قرار دادن مبلمان گرد به شما پیشنهاد می کنم، نقطه کانونی سالن نشیمن و یا پذیرایی خانه تان است. این نقطه کانونی می تواند شومینه، تلویزیون، یک پنجره بزرگ و یا هر عنصر دیگری باشد. فرم منحنی این مدل مبل باعث می شود که تمام تمرکز و توجه به سمت همان نقطه کانونی جلب شده و نقطه قوتی در چیدمان شما به وجود بیاید. در تصاویر بالا می توانید مشاهده کنید که برای ایده هم می توان یک مبل دایره ای را روبه روی نقطه کانونی قرار داد و هم می توان دو مبل نیم دایره را به صورت عمود بر نقطه کانونی چیدمان کرد.

مطلب پیشنهادی : بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

چیدمان مبلمان نیم دایره

چیدمان مبلمان نیم دایره

چیدمان مبلمان نیم دایره

چیدمان مبلمان نیم دایره

چیدمان مبلمان نیم دایره

چیدمان مبلمان نیم دایره

چیدمان مبلمان نیم دایره

چیدمان مبلمان نیم دایره

مبل راحتی نیم دایره ای، اینطوری بچینید

اگر تمایلی به استفاده از مبل های دایره ای ندارید می توانید نمونه های نیم دایره را انتخاب نمایید. بسته به شعاع نیم دایره، میزان باز یا بسته بودن این مبل ها متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی جای کم تری نسبت به مبلمان دایره ای اشغال می کنند. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که از نوع چیدمان می توانیدبهره ببرید. به این صورت که اگر فضای بزرگی در اختیار دارید از دو مبل نیم دایره ای رو به روی هم استفاده نمایید و اگر فضا محدودتر است، یک نیم دایره و چند مبل تکی را در اتاق قرار دهید. توجه داشته باشید که هرچقدر مبل ها به سمت دیوار نزدیک تر باشند فضا را بزرگ تر و هرچقدر به سمت مرکز اتاق قرار بگیرند، ان را کوچک تر نشان می دهند.

مطلب پیشنهادی : چیدمان پذیرایی مربع شکل، راهی داره؟

چیدمان مبلمان گرد

چیدمان مبلمان گرد

چیدمان مبلمان گرد

چیدمان مبلمان گرد

چیدمان گرد مبلمان معمولی

گاهی اوقات شما می خواهید از همنا مبل های معمولی اما با چیدمان به صورت دایره ای استفاده نمایید. در این حالت حتما لازم نیست که خود مبل ها نیز گرد باشند، فقط کافی است یک میز دایره ای بزرگ را در مرکز قرار داده و مبل های تکی را مانند تصاویر بالا در اطراف آن بچینید. در چیدمان های گرد، چه با مبلمان دایره ای و چه با مبلمان معمولی، بهتر است سایر وسایل نیز گرد انتخاب شوند. میزهای عسلی، تابلوهای روی دیوار، ظروف و ... هنمگی می توانند فرم و ظاهری شبیه به همان مبل ها داشته باشند.

مبل ال طرح راما گالری مبل پارسا
مبل ال رویال گاردن کد DPP_0045
مبل ال طرح لوفرا گالری مبل پارسا

مبل ال طرح هرمس گالری مبل پارسا
مبل پارمیس آرام گستر
مبل راحتی ال گرد ایران چوب

مطالعه مطالب زیر را نیز به شما توصیه می کنم:

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

چیدمان مبلمان گرد، این نیم دایره ها رو کجا بذاریم؟

تولیدی کفش و عمده فروشی کتونی زنانه و مردانه در تهران مازندران اردبیل اهواز کردستان و .... پخش عمده کفش زنانه و عمده فروشی کتانی ارسال به تمام نقاط ایران
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic